top of page

Orphan Akademi Hakkında

Orphan Yazılım Bilişim Ar-Ge Akademi unvanıyla 2019 yılında kurulan Orphan Akademi; teknik analiz eğitimi ve finansal yazılım algoritmaları alanlarında faaliyet göstermektedir. Orphan Akademi finans - borsa eğitimi alanında, 'Analizci Yetiştiriyoruz' sloganıyla Türk yatırımcıların yerli- yabancı piyasalarda kendi kararlarını alarak isabetli yatırımlar yapabilmeleri için ihtiyaç duyduğu bakış açısını kazandırabilmeyi amaçlamaktadır.

Ali Ömür Teorisi Eğitimi

Ali Ömür'ün 'Borsanın Mutfağı' ve 'Spekülatör Maliyeti' tabirleri çerçevesinde geliştirdiği ilk eğitimi olan Ali Ömür Teorisi piyasada anlatılmayan Teknik Analizi anlatmak üzere geliştirildi. Piyasada bilinen klasik teknik analiz yaklaşımını, 'Herkesi aynı yere baktırıyorlar' diyerek reddeden Ali Ömür, kendi teorisi ve icat formasyonlarıyla teknik analize yeni bir bakış açısı kazandırdı. 6 hafta olarak programlanan Ali Ömür Teorisi eğitimi, bonus modüller dahil olmak üzere sekiz modülden oluşmaktadır. Ali Ömür Teorisi eğitimi 2024 yılı itibariyle 36 dönemde 6000 öğrenciye ulaşmıştır.

ipad kalem_edited_edited.jpg

bayZ Zamansallık Teorisi Eğitimi

Ali Ömür'ün zamansallık perspektifinden hazırladığı eğitimi bayZ – Zamansallık Teorisi, teknik analiz altyapısı olan analistlerin kendilerini geliştirebilmelerine imkan sağlayan farklı bir bakış açısı sunuyor. Teknik analizde en ileri seviye olarak tanımlanan zamansallık yaklaşımı ile Ali Ömür tarafından geliştirilen bayZ; kısa sürede yüksek sıçrama hedefleyen ve bunu hem zamansal hem de fiyatsal olarak hesaplayan formüldür. Üç farklı modülden oluşan bayZ eğitimi üç hafta sürmektedir.
 

Sirius Algo

Borsa – finans eğitim alanı dışında yazılım sektöründe faaliyet gösteren Orphan Akademi, 2 yılı aşkın süre sonunda Finansal Yatırım Asistanı olarak lanse edilen yazılımı Sirius Algo’yu öğrencilerine sundu. Sirius Algo; BIST, Amerikan piyasaları, Kripto piyasalarında teknik analiz formasyonları, bayZ, Fibometre ve indikatör analizlerini otomatik olarak sunan finansal yapay zekadır. Kullanıcıya, 15 dakikalıktan haftalık periyodda, boğa – ayı yönlü analiz algoritmaları geliştirme imkanı veren Sirius Algo ile zamanın efektif kullanımı ve teknik analiz seviyesinin geliştirilmesi hedefleniyor.

image.png
bottom of page